Bebek Bakıcılığı

Minik bir bebeğiniz oldu. Mutlusunuz , heyecanlısınız ama bu bebek nasıl büyüyecek ? Bir de çalışıyorsanız ve bebeğinizin eğitim alarak gelişmesini istiyorsanız imkansız olduğunu düşünmeyin.
 
Lale Danışmanlık olarak Portföyümüzde bulunan (0-3 yaş ) bebek bakıcıları, ikiz bebek bakıcıları, prematüre bebek bakıcıları, profesyonel dadılar ve bebek hemşireleri ile  sizlere en iyi hizmeti vermek için yanınızdayız. Henüz doğum yapmamış anne adaylarımız ile çalışma yaptığımızda daha önce yeni doğan bakımı yapmış dadılarımızla karşılaştırıyoruz. Böylece anne adayları bu güzel deneyimlerinde bakıcının bilgi ve tecrübelerinden yararlanır ve lohusalık dönemlerini daha sakin ve bilinçli bir şekilde geçirebilirler. Yeni doğan bebek bakıcısı seçiminde en önemli olanlardan biri de sağlık taramalarının (Hepatit B , Hiv ve Akciğer Filmi ) eksiksiz yapılarak işe alınmasıdır. Bakıcının kendi temizliğine ve hijyen kurallarına fazlasıyla dikkat etmesi gerekmektedir. Bağışıklık sistemi henüz güçlü olmayan bebekler için bu tür detayları göz önünde bulundurmak bebek bakıcısının temel görevlerindendir. Bakıcının sorumluluk sahibi, sakin mizaçlı, enerjik, sevecen, sabırlı ve dikkatli olması gerekmektedir. Yeni doğan ve bebeklik dönemi çok hassas olan bir dönemdir. Bebeğin uyku düzenine alışması gereken bu zamanda  çok ağır uykusu olan bir bakıcı adayı ile ilerlemeniz sıkıntı yaratabilir. Fakat uykusuz kalan bir bebek bakıcısı da ebeveynler tarafından dinlendirilmesi gerekmektedir. Böylece daha istikrarlı  bir çalışma sağlanmış olacaktır. Ayrıca doktorun önerisiyle başlanacak olan ek gıdalara geçiş döneminde dadınızın bu konuda yeterli bilgiye sahip olması gerekmektedir.
 
EVDE HEMŞİREYE NE ZAMAN İHTİYAÇ DUYULUR
İlk bebeğiniz ise; bebeğinizin bakımı ve tüm ihtiyaçlarının karşılanması konusunda profesyonel desteğe ihtiyacınız varsa,
Bebeğiniz ikiz, üçüz ve prematüre ise bebek bakımı konusunda profesyonel bir desteğe ihtiyacınız varsa,
Doğum sonrası olan lohusalık sürecini konforlu bir şekilde geçirmeye ve dinlenmeye ihtiyacınız varsa,
Bebeğinizin emzirme, uyku gibi süreçlerinde zorlanıyor ve düzene girmesini istiyorsanız,
İYİ BİR BEBEK BAKICISI NASIL OLMALIDIR?
 
 
Çocukları sevmesi, sevgisini gösterebilmesi
Sabırlı olması
Oynamaktan hoşlanması
Bakıcılığı mesleği olarak kabul etmesi
Temiz, düzenli ve dürüst olması
Sevecen ve güler yüzlü olması
Aynı anda birkaç işi takip edebilmesi
Beklenmedik olaylar karşısında soğukkanlılık göstermesi ve durumu yönetme becerisine sahip olması
Talimatları takip edebilmesi
Aile yaşantısının düzenli olması
Dakik ve elinin çabuk olması
Yeniliğe ve değişime açık olması, sabit fikirli olmaması
Sorumluluk sahibi olması
Çocuğu ya da işe devamını etkileyecek bir rahatsızlığının olmaması
Sigara içmemesi